نقش موسیقی بر روان انسان

تاثیر موسیقی روی روان

موسیقی روی روان انسان چه تاثیری دارد؟

مغز تمام ما از دو نیم کره چپ و راست تشکیل شده که به نصبت های مختلف افراد قادر هستند دو عمل همزمان را با کمک این دو بخش انجا دهند. اما موضوع بحث ما گوش کردن همزمان موسیقی و انجام کار است. مثلا موزیک گوش دادن و رانندگی کردن. موسیقی شنیدن و اشپزی کردن و غیره. موضوع مهم اثر موسیقی روی روان.

اما در هنگام انجام هر کار چه نوع اهنگی گوش می دهیم؟ مثلا هنگام رانندگی در شب که نیاز به تمرکز دارد از اهنگ ملایم استفاده میکنیم. و یا در مراسم شاد از موزیک شاد استفاده میکنیم. اما تشخیص این امر با کیست؟

این که چه نوع موسیقی در کجا شنیده شود را سلیقه شما تعیین میکند اما چه کسی این موسیقی ها را تولید میکند؟ مسلما اهنگساز اثر این امر را به عهده دارد. شخص اهنگساز است که هنگام اهنگسازی مشخص میکند موسیقی با چه حال و هوایی ساخته شده و تولید شود. اهنگساز است که هنگام تولید البوم موسیقی و یا تک اهنگ، اصوات را جوری کنار هم قرار میدهد که هر اهنگ را متناسب با یک وضعیت خاص رنگامیزی میکند.

آهنگ شاد و غمگین

در علم اهنگسازی و تنظیم مهمترین بخش کار (برای توثیر موسیقی روی روان) این است که یک اهنگ دلنشین و متناسب با روحیه اکثریت جامعه تولید شود. البته این موضوع تا حد زیادی به حال خود اهنگساز در هنگام تولید دارد. وقتی او هنگام تنظیم قطعه شاد باشد مسلما خروجی یک اهنگ شاد خواهد بود.

وقتی وی در حالتی غمگین اهنگسازی میکند، خروجی یک اهنگ احساسی خواهد بود. بطور کلی در اهنگسازی و تنظیم هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. زیرا انسان ها در حالات مختلف موزیک شما را خواهند شنید. پس به تعداد افراد با احساسات مختلف میتوان ژانر موسیقی تولید کرد. همین امر در میکس و مسترینگ قطعات موسیقی نیز باید رعایت شود. موزیکهای احساسی معمولا با لودنس کمتر و صدای لطیف تر، و موزیکهای شادتر و با لودنس بیشتر و با انرژی بیشتر باید میکس شوند.

منبع

ثبت دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *