سفارش میکس و مسترینگ | محسن ناحی

سفارش میکس و مسترینگ

دراین مطلب به فرآیند سفارش میکس و مسترینگ و بهترین راه های برای شروع اینکار و …. می پردازیم . با ما همراه باشید .

سفارش میکس و مسترینگ چگونه است ؟

اگر می خواهید مشتریان بیشتری با آنها ترکیب و مستر شوند، ابتدا ساده ترین قسمت ها را به آنها نشان دهید.

اگر به دنبال هنرمندانی برای میکس و مسترینگ هستید، اگر قراردادی ندارید، از نظر فنی یک پیمانکار مستقل هستید. اینکه چگونه هنر خود را بازاریابی می کنید به شما بستگی دارد. کارت‌های ویزیت یا بروشورهایی که در استودیوها مانده‌اند، روشی است که اکثرا برای جذب مشتری استفاده می کنند.همچنین هرگز یادگیری را متوقف نکنید! فکر کردن که همه چیز را می دانید همان چیزی است که باعث می شود یک همسر کهنه در حرفه موسیقی ایجاد شود. در کلاس های میکس/مسترینگ شرکت کنید، به ژانرهای جدید گوش دهید زیرا مشتریان با کسی که به طرز فکر قدیمی گیر کرده است کار نمی کنند.

پیدا کردن مشتری واقعاً کار سختی است!ساده ترین راه این است که کنسرت های محلی را پیدا کنید، از آنها بازدید کنید و با نوازندگان شروع به شبکه سازی کنید.با استفاده از این روش با نوازندگان بسیار با استعدادی می توانید ارتباط برقرار کنید. معمولاً این بهترین راه برای یافتن مشتری است. سعی کنید تبلیغاتی را برای افراد محلی خود اجرا کنید. از فیس بوک، گوگل استفاده کنید یا می توانید آژانس های بازاریابی را برای این کار استخدام کنید.اما هنوز هم می توانید از تمرین ها دیدن کنید و با نوازندگان ارتباط برقرار کنید.همچنین، یک روش عالی این است که افرادی را پیدا کنید که تولید، بیت و غیره را انجام می دهند. آنها جریان مشتری زیادی دارند و معمولاً برای ضبط های خود نیاز به میکس دارند. می توانید در مورد برنامه های وابسته با آنها صحبت کنید. بنابراین برای مشتریان جدید هزینه ای پرداخت خواهید کرد. این می تواند برای هر دوی شما برنده باشد. انجام این کار باعث می شود فقط با 10 تولید کننده ارتباط برقرار کنید و آنها صدها مشتری به شما خواهند داد!

بهترین راه برای شروع چیست؟

1 تا 3 سال کاری که انجام می دهید به دوستانتان اطلاع می دهد که این کار را انجام می دهید

3 تا 5 سال کاری که انجام می دهید دیگران را تشویق می کند تا با شما کار کنند

8 تا 13 سال شما به انجام کارهای عالی رشد می کنید و افراد با استعداد را جذب می کنید

10 تا 20 سال افراد با استعدادی که برای آنها کار می کنید، دنبال کنندگان خود را افزایش می دهند

15 تا 30 سال شما افرادی را دارید که از سرتاسر جهان به شما مراجعه می کنند و می توانید هر چقدر که بخواهید شارژ کنید.

اگر هر یک از این مراحل را نادیده گرفتید، ممکن است مجبور شوید همه چیز را از اول شروع کنید و آماده باشید 10 تا 30 سال دیگر برای موقعیت خود سرمایه گذاری کنید. این بازاریابی نیست، این یک وقفه بزرگ نیست… در مورد انجام یک راه طولانی کار خوب است و هر شغل به شغل بعدی منتهی می شود. در نهایت، همه کسانی که تا به حال برای آنها کار کرده اید و هر ضبطی که تاکنون روی آن کار کرده اید، برای شما کار می کند. همه اینها با هم جمع می شوند و مبنایی هستند که چرا مردم شما را استخدام می کنند. شما نمی توانید این افراد را پیدا کنید. آنها شما را پیدا می کنند. ممکن است 30 سال دیگر طول بکشد، اما اگر بخواهید، می توان آن را انجام داد.

چگونه می توانم میکس و مسترینگ صدا را با حداقل هزینه یاد بگیرم؟

سلام، شما می توانید میکس و مسترینگ را به تنهایی یاد بگیرید، آموزش های بسیار دقیقی در یوتیوب وجود دارد، فقط باید کانال مناسب را پیدا کنید، من می توانم کانال های خاصی را به شما پیشنهاد کنم، اما از آنجایی که تولید موسیقی یک موضوع گسترده است که نمی توان به آن پرداخت. یک ویدیو من به شما پیشنهاد می‌کنم از کانالی به کانال دیگر بپرید و چیزهای زیادی یاد می‌گیرید، تولیدکنندگان مختلف سبک‌ها و تکنیک‌های متفاوتی برای میکس و مسترینگ دارند! این ممکن است در شروع آزاردهنده باشد، اما زمانی که اصول اولیه را تمام کردید، سریعتر شروع به یادگیری خواهید کرد.

نکته بسیار مهم:

پول را روی تجهیزات سرمایه گذاری کنید تا مربیگری (جفت هدفون خوب، زیرا اگر آن پول را صرف یادگیری کنید، نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید مگر اینکه فناوری انجام آن را داشته باشید).

آموزش گوش را بیاموزید که در آینده به شما کمک زیادی خواهد کرد و این یکی از مهمترین موارد است و همه آن را نادیده می گیرند.

تمرکز اصلی شما باید روی میکس باشد، اگر احساس نیاز کردید مسترینگ را برای چند ماه یا سال به شخص دیگری واگذار کنید!

اکنون چند کانال وجود دارد، توجه داشته باشید که این دانش دقیقی است که شما از هر کلاس دیگری به دست خواهید آورد، اما اکنون برای پیاده سازی آن دانش به فناوری مناسب نیاز دارید و آن هدفون خواهد بود نه بلندگو، زیرا بلندگوها ارزان نیستند و برای بلندگوها به آن نیاز دارید.

یک مهندس ارشد میکس چه کاری انجام می دهد؟

مهندس میکس مسئول ترکیب تمام عناصر صوتی مختلف یک قطعه موسیقی ضبط شده در یک نسخه نهایی و متعادل کردن قطعات متمایز برای رسیدن به یک اثر دلخواه است.

چگونه مهندس مستر مناسب را برای موسیقی خود انتخاب کنم؟

برخی از ویژگی‌ها و مهارت‌های مهندسین استاد بزرگ به شرح زیر است: آنها تحصیلات گسترده‌ای در هنر داشته‌اند، علاقه‌مند به موسیقی هستند، شنوایی فوق‌العاده دارند، می‌توانند با فناوری جدید سازگار شوند، توانایی دارند. تا احساسات موجود در موسیقی را آشکار کنند و تعادل صوتی را درک کنند.

چگونه می توانم مهندس میکس مسترینگ شوم؟

در حالی که برای داشتن یک مهندس مسلط به هیچ مدرکی نیاز ندارید، این نقش به تجربه و دانش گسترده ای در زمینه تولید ضبط، ضبط، فناوری صدا و گوش آموزش دیده ای نیاز دارد که بتواند تصمیمات خلاقانه ای در مورد ضبط ها بگیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، داشتن سطحی از آموزش می تواند مفید باشد.

چقدر سخت است که یک مهندس میکس شوید؟

طبق آمار 58.6 درصد از مهندسین میکس دارای مدرک لیسانس هستند. از نظر سطوح تحصیلات عالی، 3.0٪ از مهندسین میکس دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. حتی با وجود اینکه اکثر مهندسین اختلاط دارای مدرک دانشگاهی هستند، می توان تنها با مدرک دبیرستان یا GED به یکی از آنها تبدیل شد.

بهترین مهندسان مسترینگ چه کسانی هستند؟

4 تا از بهترین مهندسان مسلط

باب کاتز. هیچ مقاله‌ای در مورد مهندسان مسلط بدون اشاره به باب کاتز، نویسنده کتاب قطعی در این زمینه، کامل نخواهد بود. …

امیلی لازار. دنیای مسترینگ، مانند دنیای تولید موسیقی به طور کلی، بدون شک تحت سلطه مردان است. …

باب لودویگ …

جان دیویس.

از میکس و مسترینگ حرفه ای ها چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

اگر می خواهید موسیقی شما حرفه ای و رقابتی به نظر برسد، خدمات یک میکس و مسترینگ حرفه ای ضروری است. میکس و مسترینگ موسیقی فعالیت های جداگانه ای هستند اما هر دو برای فرآیند تولید بسیار مهم هستند. در گذشته ممکن است نیاز داشته باشید که آهنگ های خود را به صورت حرفه ای توسط یک مهندس در یک استودیوی ضبط میکس و مسترینگ می کردید، فناوری اکنون به قدری در دسترس و مقرون به صرفه شده است که همه این کارها را می توان با تجهیزات بسیار کمتری انجام داد و تقریباً همه می توانند خدمات مستقل را بپردازند.

 

در این مطلب سعی شد مواردی که در خصوص با فرآیند سفارش میکس و مسترینگ در ایران و جهان بررسی می شود و مهم هستند ، بیان شود . به طور کلی میکس و مسترینگ جزو زیباترین حرفه هایی می باشد که عاشقان موسیقی همیشه به دنبال آن هستند . شما می توانید برای سفارش میکس و مسترینگ حرفه ای از اینجا ما تماس بگیرید .

مشاوره با محسن ناحی

مشاوره و انجام امور میکس و مسترینگ توسط محسن ناحی انجام میگیرد ، در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره درج شده در قسمت تماس با ما تماس گرفته و با آگاهی انتخاب کنید. جهت شنیدن نمونه آثار ساخته شده نیز کافیست به بخش نمونه کارها سری بزنید.

برای انتخاب آهنگساز و سفارش میکس و مسترینگ اجازه ندهید کسی شما را مجاب کند و با توضیح دادن شمارا مجبور به انتخاب کند. کافیست به رزومه شخص نگاهی انداخته و ببینید چه آهنگهایی در چه سطحی و با چه کیفیتی در کارنامه ان آهنگساز وجود دارد.

ثبت دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *